אודות ילון קרת

התחלתי ללמוד תכנות בגיל 12 מחוברת מחשבים. חוויית יצירת המשחקים, העניקה לי המון שמחה והשראה. נשאבתי ליצירה בכל פעם מחדש, נהניתי מהתהליך להתחיל מרעיון ולראות איך הוא קורם עור וגידים והופך למשחק אמיתי על גבי המסך. הרגע הכי כייפי היה כשהמשחק כבר מוכן, לתת לחבר לשחק ולשמוע שהוא נהנה מהיצירה שלי. זו התחושה שאני רוצה להעביר לתלמידים.
היום ישנם כלים מתקדמים הרבה יותר ודרכים מצוינות ללמוד תכנות יחסית בקלות. מה גם שהטכנולוגיה התקדמה שנות אור מימי ילדותי.


קיד קוד - דמות ממשחק


בנוסף להנחיית חוגים כפי שקורה כאן באתר, אני עוסק בתכנות, מפתח משחקים ואפליקציות בחברות הייטק. יש לי רקע וניסיון של 20 שנה בתכנות ופיתוח, בעברי הייתי גם מדריך מחשבים בחברות המובילות במשק הישראלי, חברות עסקיות ובנקים. בין היתר, יצרתי 4 לומדות ומשחקים שהופצו בארץ ובארה"ב. עד היום המשחקים שלי משווקים בארה"ב, ואני גאה לספר שלומדה אחת זכתה ב- 4.5 כוכבים מתןך 5 בג'רוזלם פוסט, שזה הישג מרשים לכל הדעות.


היות ואני בתעשיית פיתוח התוכנה, אני יודע איך זה קורה בפועל, מה באמת נדרש על מנת להעביר רעיון מדליק מקונספט למציאות. מהניסיון שלי, אחד האתגרים בפיתוח משחק או אפליקציה, זו היכולת לסיים ולקשור את כל הקצוות. כאן ישנה חשיבות רבה לערך הנחישות והיסודיות שאני מאוד שמח ללמד את הנוער שלנו.

יחד נתקן את הבאגים, הקיימים תמיד בכל יצירת תוכנה, נביא את הפיתוח למוצר מוגמר וכך נזכה יחד לגאוות יחידה ולחוויה בונה להמשך הדרך.


קיד קוד - דמות ממשחק

אני שמח לפתוח את הדלת וללמד תכנות
ועל הדרך להעביר מסרים של חינוך ומצוינות

נתראה על המסך📺

ילון קרת, מנחה ויוצר קיד קוד
חוגי תכנות מחשבים אונליין לילדים ונוער